cestovní oltář

praktický  cestovní oltář

533,00 Kč
533,00 Kč / 1 ks
Skladem

starodávné poselství se ukrývá v cestovním oltáři, který se může stát vhodnou pomůckou každodenní praxe. Krabička je rukodělným dílem přinášející tradici a již symbol modlitebních mlýnků na krabičce poskytuje sdělení, že jde o službu lidem. Dle starých textů byla služba určená pro všechny co neuměli číst. Jen ten, kdo nabyl poznání Dharmy přenášel své získané znalosti ze čtení súter – sūtra सूत्र, na modlitební mlýnky – kola. Každý kdo toto kolo či mlýnek otočil dostal stejného poznání zvučnosti písma i čtení zmíněné moudrosti...

cestovní oltář zdobí jeden z osmi šťastných symbolů – symbol věrnosti - lotos, který znázorňuje čistotu ducha. Posvátnost lze cítit již při rozbalení. Pro obřad jsou připraveny vonné provázky z rýžového papíru se směsí prvotřídních bylin s grafitovým stojánkem. Mystické vonné tyčinky jsou vyrobeny z darů Himalájské přírody v tradičním ručním zpracováním nejvyšší kvality.

bylinné kužely lze využít k očistě prostoru před zahájením potřebného obřadu nebo můžete využít kousky spirituální pryskyřice indické myrhy - guggul k přivolání jedinečné, až tajemné atmosféry. Symbolika moudrého stavu je podpořena soškou Buddhy a doplněna čajovou svící jako čistého světla k vaší ceremonii. Pokud praktikujete mantry, zajisté oceníte přidanou Malu.

pro vyslání přání slouží přiložené modlitební praporky a není podmínkou být buddhistou, aby jste s dobrým záměrem praporky pověsili, či je měli jako podporu u svého obřadu na cestách. Při věšení praporku je však důležitý dobrý záměr, neboť sebemenší vánek nese modlitby do všech koutů dálek za pomoci pozitivních vibrací, které jsou vytištěny v posvátných mantrách. 

ty slouží ve prospěch celého světa a věří se, že šíří dobrou vůli i pozitivní energii, ať visí kdekoli. K věšení je doporučeno vybrat i vhodný den, aby funkce praporků nepůsobila obráceně – negativně. Optimálně je vhodný pátek, ale je možné v neděli, pondělí, středu nebo čtvrtek. Pokud nevíte vhodné datum můžete využít 7. a 15. den významného buddhistického svátku Saga Dawa – ས་ག་ཟླ་བ་དུས་ཆེན་

každá barva modlitebního praporku označuje elementy, jež tvoří rovnováhu a věší se ve správném uspořádání zleva doprava: Modrá - Nebe - Guru Rinpoche, Bílá - Vzduch - Chenrezig, Červená - Oheň - Amitabha, Zelená - Vodu - Green Tara, Žlutá - Zemi - Wind Horse. Při věšení praporků se posvátné znaky nesmějí dotýkat země či podlahy v domě, jinak přivádí smůlu. Pokud praporek doslouží, je nečitelný či vybledlý, spálí se v ohni, aby vložené modlitby byly uvolněny stoupajícím kouřem, který jejich požehnání odnese do nebe.

poslední vloženou posvátností je obřadní stuha Khatag. Dává se před svátosti, oltáře, významným lidem, k projevení úcty či pozdravu. V Tibetu se tradičně lidé zdraví výměnou obřadní stuhy nebo jsou srdečně darovány pro uvítání či budoucí přátelství. Etika říká, že obdržená stuha se musí vzít do obou rukou s dlaněmi otočenými vzhůru.

slušností je nosit tuto stuhu, až do ukončení návštěvy a naopak nepředložení stuhy je bráno jako hříšné či hrubé jednání. Stuhy jsou obvykle bílé, symbolizují laskavost, čistotu, upřímnost, ale i hojnost či spravedlnost. Bílá barva, stejně jako nádech zlatavé barvy, symbolizuje čisté srdce toho, kdo Vás stuhou obdaruje.

balení obsahuje cca 10 vonných provázků s grafitovým stojánkem, čajovou svíčku, 10 praporků, 27 vonných tyčinek bez bambusové štěpiny, 20g pryskyřice guggul, růženec Mala, 5 vonný jehlanů, sošku Buddhy a obřadní stuhu Khatag. Toliko moudrosti a posvátného vedení na vás čeká v jedné krabičce.

Postup a rady k bezpečnému vykuřování naleznete zde